IslamRO

Bine aţi re-venit !
Toate femeile sunt binevenite !
Pentru a accesa partea privată a forumului nostru, vă rugăm să vă
conectaţi dacă sunteţi deja membră sau să vă alăturaţi comunitaţii noastre
Vă dorim şedere plăcută pe forum !

Acest forum este dedicat în totalitate femeilor !

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Bine aţi venit pe forumul İslamRO ! Ne bucurăm că aţi ales forumul nostru ! Acest forum este dedicat în totalitate femeilor ! Vă reamintim că puteţi accesa partea privată a forumului numai după ce vă veţi înregistra sau conecta ! Vă mulţumim şi vă dorim şedere plăcută !
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola

statistics counter
Ultimele subiecte
Cine este conectat?
In total sunt 2 utilizatori conectati: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 64, Dum Mar 21, 2010 10:58 pm
Subiectele cele mai active
Joaca Fazanul
BİNE Aİ VENİT PE FORUMUL İSLAMRO
SPANZURATOAREA
Cine gaseşte rima ?
Fara DA sau NU
DUA PENTRU FIECARE ZI DIN LUNA RAMADAN
A SALAM ALEYKUM
cum ma pot converti
İDEE BUNA-İDEE REA
VRAJİ
Top postatori
Noor İslam (1689)

betti (349)

cristina mihaela (232)

ionela (212)

DANA H (206)

ilayda (145)

Noor Aala Noor (130)

Noor Zaynab Sameer (128)

Selma Nuran (127)

Aisha (82)

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Noor İslam

ilayda

Noor Zaynab Sameer

betti

Mariana (Maryam)

Selma Nuran

cristina mihaela

Amira3

floryna

Aisha

Subiectele cele mai vizionate
BİNE Aİ VENİT PE FORUMUL İSLAMRO
Propozitii cu cuvinte care incep cu aceeasi litera!
İMPORTANT: REGULAMENTUL FORUMULUİ
Joaca Fazanul
Copiii sai
SPANZURATOAREA
VRAJİ
Cine gaseşte rima ?
A SALAM ALEYKUM
Fara DA sau NU

Distribuiţi | 

Discriminarea femeii musulmane

In jos 
AutorMesaj
Noor İslam
Admin
Admin

Reputatie : 22
Data de inscriere : 07/12/2009
Stare de spirit Alhamdulillah

MesajSubiect: Discriminarea femeii musulmane   Mier Sept 08, 2010 2:20 am

sursa: YouTube
Sus In jos
ionela
~ Silver Member ~
~ Silver Member ~

Reputatie : 3
Data de inscriere : 06/07/2010
Varsta : 33
Localizare Tulcea

MesajSubiect: Re: Discriminarea femeii musulmane   Sam Sept 11, 2010 12:19 am

Mare pacat. Sincer de as avea o fetita numai de drag as purta-o asa
Sus In jos
ionela
~ Silver Member ~
~ Silver Member ~

Localizare Tulcea

MesajSubiect: Re: Discriminarea femeii musulmane   Sam Sept 11, 2010 12:23 am

ma refream la faptul ca as dori sa o vad tot timpul cu hijea pe cap sa nu se inteleaga alceva
Sus In jos
Selma Nuran
~ Bronz Member ~
~ Bronz Member ~

Data de inscriere : 26/08/2010
Varsta : 31
Localizare R. Moldova, Chişinau
Stare de spirit ok

MesajSubiect: Re: Discriminarea femeii musulmane   Sam Sept 11, 2010 6:42 pm

cre ca e o scena dintr-un film
m a bucur ca intereseaza subiectul asta pe cineva şi fac şi filme.
cel mai trist este ca cind vede lumea pe cineva pe strada cu hijab automat asociaza cu terorismul. asta a fost politica tarilor interesate care au spalat creerii oamenilor cu mass media de zeciş de anı de zile. e foarte trıst ca in tımpurıle noastre avem asa probleme cu discrımınarea..... in aceasta pseudo democratie si protectıa mondiala a drepturılor omuluı!!!
Sus In jos
http://mdfemeimusulmane.forumers.ro
ionela
~ Silver Member ~
~ Silver Member ~

Localizare Tulcea

MesajSubiect: Re: Discriminarea femeii musulmane   Lun Sept 13, 2010 9:39 pm

Draga sora Selma nu peste tot este la fel. Cel putin in cazul meu. De cand port hijeab in cap sincer sunt tratata cu mai mult respect fata de cum era inainte. Este adevarat ca atragi privirile tuturor mi s-a intamplat si mie. Dar s-au obisnuit repede si foarte multa lume imi spune ca imi sta mai bine asa,si credema ca satisfactia este pe masura. Eu una nu m-am simtit nici macar o secunda ca sar uita cineva dubios la mine si nici nu a pomenit careva de teroristi etc. Mai exista si oameni care stiu sa gandeasca nu toti sunt incuiati
Sus In jos
Selma Nuran
~ Bronz Member ~
~ Bronz Member ~

Stare de spirit ok

MesajSubiect: Re: Discriminarea femeii musulmane   Mar Sept 14, 2010 4:35 pm

Nu neg faptul ca şi mie imi place sa-l port şi ma şimt foarte bine, dar eu mam referit la R. Moldova, aici daca te vede vreun politist cu hijab imedıat devii suspect, intreaba actele, interogeaza cine esti, ce cautı aici.... e discrımınarea foarte mare, chiar cind nu purtam hijab mergeam pe strada cu sotul meu si nea oprit polıtıa, ca el e turc si eu ce caut cu el la strada....aici chiar sunt ıncuıatı la mınte oamenıı, Totı straınıı care vın sunt sı care fac busıness dar sunt si care fac magarii, ınsa daca e ıtalian nu e problema, dar de turci si arabi aici isi bat joc foarte tare, ii terorızeaza polıtıa peste tot, de parca suntem terorıstı, si alt motıv este ca televizorul si comunısmul promoveaza antııslamısmul, din tımpurıle sovıetıce sa educat aceasta puternıca antıpatıe, si credetıma ca ın moldova aproape nımıc nu sa schımbat la nıvel de mentalıtate. Eu am foarte mari probleme cu famılıa din cauza hijabuluı, ca ce o sa spuna lumea cınd o sa vada, nu crede nımenı ca aı facuto dın suflet pentru Allah, toata lumea crede ca 'vai ce sclave sunt astea si sotıı ısı bat joc de ele''
e greu sa traiesti intr-o asemenea socıetate, unde fundurıle goale sunt o norma si o mındrıe, dar o femee acoperita este ceva de speriat.
Poate la voı ın Romanıa sunt maı multe femeı acoperite sı oamenıı ıncep sa se adapteze, aıcı e dıferıt, in chisinau maı sunt cıteva, dar ın orasul meu de la sud nu e nımenı, şi imaginatıva cum e acolo.... dar cu polıtıa sı autorıtatıle cred ca sunt cele maı marı probleme, aici islamul ınca nu a fost acceptat de cartre stat ca relıgıe....

asta e.............. nu avem ce face, cu prıma ocazie plecam ın alta tara şi gata, aici inca multı anı nu se va rezolva nımıc
Sus In jos
ilayda
~ Bronz Member ~
~ Bronz Member ~

Reputatie : 6
Data de inscriere : 08/12/2009
Varsta : 35
Localizare istanbul

MesajSubiect: Re: Discriminarea femeii musulmane   Joi Sept 16, 2010 12:48 pm

da surioara ın privinta asta ai dreptate.ın situatia ta e cam greu de trait.dar niciodata sa nu uiti ca,cu cat de greu este sa traieşti religia islamica,cu atat de mult Allah o sa te rasplateasca ptr tot ceea ce pateşti din cauza oamenilor aceeia care ımpiedica sa se traiasca religia islamica liber.Allah sa ıti dea putere sa traieşti şi sa te ocroteasca pe calea cea dreapta
Sus In jos
Selma Nuran
~ Bronz Member ~
~ Bronz Member ~

Stare de spirit ok

MesajSubiect: Re: Discriminarea femeii musulmane   Joi Sept 16, 2010 1:07 pm

nu e greu de traıt, noı neam obisnuıt cu asta, dar te deranjeaza aceste lucruri atunci cind le observi in jurul tau, e normal ca avem un disconfort oarecare ın ceea ce prıveste vıata socıala......Dar eu am tot cemı trebue sa fıu fericita, eu sunt multumıta....m-am si adaptat repede. Eu am tratat acest subıect maı mult dın cauza ca sunt multe fete care vor sa se casatoreasaca cu musulmanı şi acestea sunt motıvele care le opresc, chiar daca accepta multe dıntre ele nu se nımt bıne ın tara lor, renegate de socıetate!
Allah sa le bınecuvınteze!!
Sus In jos
ionela
~ Silver Member ~
~ Silver Member ~

Localizare Tulcea

MesajSubiect: Re: Discriminarea femeii musulmane   Sam Sept 18, 2010 8:33 am

Sincer imi pare rau sa citesc cele scrise de tine draga sorra Selma dar ai credinta ca intr-o zi toate se vor aranja la locul lor si nu va mai trebui sa traiti asa. Intradevar Republica Moldova este o tara care doreste sa ramana comunista si tot o data sa aiba totul sub control. Dar va veni ziua cand va rasari soarele si pe strada voastra. Sti vb aceea "tot raul spre bine" Imi cer scuze ca nu gandisem din punctul tau de vedere. Allah sa va aiba in paza si sa va binecuvanteze
Sus In jos
Selma Nuran
~ Bronz Member ~
~ Bronz Member ~

Stare de spirit ok

MesajSubiect: Re: Discriminarea femeii musulmane   Dum Sept 19, 2010 6:06 pm

Este ok, sa nuti faci griji.... totul are un scop.... o sa se rezolve şi la noi cred, intro buna zi, problema nu e comunismul propriu zis, ci comunismul din mentalitatea oamenilor.
Te pooop
mersi de implicare
Allah sa te aiba in paza
Sus In jos
CİCOAREA
~ New Member ~
~ New Member  ~

Reputatie : 2
Data de inscriere : 25/08/2010
Localizare moldova
Stare de spirit islam

MesajSubiect: Re: Discriminarea femeii musulmane   Mier Sept 22, 2010 9:01 pm

selam dragi surioare, la acest subiect aş vrea şi eu sa adaug ceva,am trait şi eu momente cınd chiar de autoritati mi sa spus ca miam tradat patria ,religia şi neamul, e foarte incomod cınD eşti pus la aceste ıcercari,ımi pare rau ca nu suntem ıntelese corect,niciodata nu miam tradat patria,neamul,religia e calea dreapta pe care am aleso-İSLAMUL,dar cum zicea şi Selma mai sus, ın moldova e cam greu sa atraeşti islamul,sper sa se schimbe ceva ınspre bine şi la noi ın tara!
Sus In jos
http://ayyaman50@gmail.com
ionela
~ Silver Member ~
~ Silver Member ~

Localizare Tulcea

MesajSubiect: Re: Discriminarea femeii musulmane   Vin Oct 22, 2010 9:08 pm

Pacat ca unii au mintea incuiata .Trebie sa le confectionam o cheita pentru a le dechide mentaliatea inapoiata pe care o au. Imi cer scuze daca sunt rauitacioasa dar cei care fac discriminari ma scot din sarite
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Discriminarea femeii musulmane   

Sus In jos

Discriminarea femeii musulmane
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
IslamRO :: VİDEOTECA İSLAMİCĂ :: VİDEOTECA İSLAMİCĂ-
Mergi direct la: