IslamRO

Bine aţi re-venit !
Toate femeile sunt binevenite !
Pentru a accesa partea privată a forumului nostru, vă rugăm să vă
conectaţi dacă sunteţi deja membră sau să vă alăturaţi comunitaţii noastre
Vă dorim şedere plăcută pe forum !

Acest forum este dedicat în totalitate femeilor !

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Bine aţi venit pe forumul İslamRO ! Ne bucurăm că aţi ales forumul nostru ! Acest forum este dedicat în totalitate femeilor ! Vă reamintim că puteţi accesa partea privată a forumului numai după ce vă veţi înregistra sau conecta ! Vă mulţumim şi vă dorim şedere plăcută !
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Subiecte similare

statistics counter
    Ultimele subiecte
    Cine este conectat?
    In total sunt 2 utilizatori conectati: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 64, Dum Mar 21, 2010 10:58 pm
    Subiectele cele mai active
    Joaca Fazanul
    BİNE Aİ VENİT PE FORUMUL İSLAMRO
    SPANZURATOAREA
    Cine gaseşte rima ?
    Fara DA sau NU
    DUA PENTRU FIECARE ZI DIN LUNA RAMADAN
    A SALAM ALEYKUM
    cum ma pot converti
    İDEE BUNA-İDEE REA
    VRAJİ
    Top postatori
    Noor İslam (1689)

betti (349)

cristina mihaela (232)

ionela (212)

DANA H (206)

ilayda (145)

Noor Aala Noor (130)

Noor Zaynab Sameer (128)

Selma Nuran (127)

Aisha (82)

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
    Noor İslam

ilayda

Noor Zaynab Sameer

betti

Mariana (Maryam)

Selma Nuran

cristina mihaela

Amira3

floryna

Aisha

Subiectele cele mai vizionate
    BİNE Aİ VENİT PE FORUMUL İSLAMRO
    Propozitii cu cuvinte care incep cu aceeasi litera!
    İMPORTANT: REGULAMENTUL FORUMULUİ
    Joaca Fazanul
    Copiii sai
    SPANZURATOAREA
    VRAJİ
    Cine gaseşte rima ?
    A SALAM ALEYKUM
    Fara DA sau NU

Distribuiţi | 

TRATAMENT PTR INFERTILITATE oare e impotriva lui Allah daca urmez acest tratament?

In jos 
    AutorMesaj
    ely
    ~ Novice Member ~
    ~ Novice Member ~

Reputatie : 0
    Data de inscriere : 22/02/2010
    Varsta : 32
    Localizare constanta,romania
    Stare de spirit fericita

MesajSubiect: TRATAMENT PTR INFERTILITATE oare e impotriva lui Allah daca urmez acest tratament?   Lun Mar 01, 2010 4:15 pm

numai la voi imi pot descarca sufletul. Sunt casatorita de cativa ani si pana acum Allah nu ne-a binecuvantat cu un copil,am inceput de curand un tratament impotriva infertilitati,atat eu cat si sotul meu ne dorim foarte mult un bebe. Insa acum am dat de un mic impas daca tratamentul nu da rezultate in maxim 6 luni ni sa propus fecundarea in vitro si acum apare marea noastra intrebare .Ce se scrie in Coran referitor la aceasta tema? Am intrebat catva Imami si parerile sunt impartite...asa ca poate voi gasi raspunsul la voi. ca ne veti arata calea cea Dreapta
    Sus In jos
    Valen
    ~ New Member ~
    ~ New Member  ~

Reputatie : 2
    Data de inscriere : 17/02/2010
    Localizare Bucharest

MesajSubiect: Re: TRATAMENT PTR INFERTILITATE oare e impotriva lui Allah daca urmez acest tratament?   Lun Mar 01, 2010 5:08 pm

As-salam aleykum wa rahmatullahi wa barakatu!

Draga sora Ely, alhamdulillah ca te-ai alaturat acestui forum si ca ai postat aceasta intrebare pentru a afla un raspuns sigur, pe calea lui Allah ... Allah sa te rasplateasca inshaAllah (cu copii )!
    M-am interesat pentru ceea ce ai intrebat si am aflat urmatoarele: este halal inshaAllah dar numai daca se face fertilizarea cu spermatozoizi de la sotul tau si nu de la alt barbat (pentru ca, in cazul in care din pricina sotului nu puteti avea copii momentan, doctori vor recomanda preluarea de material reproducator de la alt barbat). InshaAllah sa va ajute Allah sa aveti copii pe cale naturala si inshaAllah sa fie sanatosi si credinciosi (si inshaAllah sa fiti si voi sanatosi). Cel mai bun tratament este du'a la Allah (adica rugaciuni intense) si inshaAllah vor veni si rezultatele.
    Sus In jos
    ely
    ~ Novice Member ~
    ~ Novice Member ~

Reputatie : 0
    Data de inscriere : 22/02/2010
    Varsta : 32
    Localizare constanta,romania
    Stare de spirit fericita

MesajSubiect: Re: TRATAMENT PTR INFERTILITATE oare e impotriva lui Allah daca urmez acest tratament?   Lun Mar 01, 2010 5:31 pm

Va multumesc dragele mele surori ptr raspunsul promt din partea voastra Allah sa va binecuvanteze!,cu siguranta ''fertilizarea'' se va face cu sotul altfel nu as fi fost eu de acord . Chiar pe 6 martie mai facem un du'a inshallah Allah ne va rasplati rugaciunile si am promis chiar daca Allah ne va darui un copil cu siguranta vom mai infiia altul aducandu-l pe calea lui Allah si iubindul ca pe copilul nostru astfel speram sa rasplatim Bunatatea pe care Allah ne-O va arata.
    Sus In jos
    Noor İslam
    Admin
    Admin

Reputatie : 22
    Data de inscriere : 07/12/2009
    Stare de spirit Alhamdulillah

MesajSubiect: Re: TRATAMENT PTR INFERTILITATE oare e impotriva lui Allah daca urmez acest tratament?   Vin Mar 05, 2010 2:45 pm

şi scuza-ma ca nu am avut timp atunci imediat sa ıti raspund şi eu la ıntrebarea ta.Aşa cum a raspuns surioara noastra Valentina, fertilizare in vitro din cate am citit şi eu undeva, ea este permisa atata timp cat femeia foloseste lichidul seminal al sotului ei si nu o banca de sperma.
    Nici ovulul fecundat nu are voie sa provina de la alta femeie si sa fie ulterior implantat in uterul femeii.
    Sus In jos
    Selma Nuran
    ~ Bronz Member ~
    ~ Bronz Member ~

Reputatie : 3
    Data de inscriere : 26/08/2010
    Varsta : 31
    Localizare R. Moldova, Chişinau
    Stare de spirit ok

MesajSubiect: Re: TRATAMENT PTR INFERTILITATE oare e impotriva lui Allah daca urmez acest tratament?   Mar Oct 12, 2010 5:44 pm

Eu stıu ca e Haram sa faci aşa ceva, ca nu trebue sa mergi impotriva vointei lui Allah. Trebue sa ne rugam, sa nu pierdem speranta şi sa crededem in Allah caci el ştie cel mai bine.
    Cred ca e cea mai mare tragedie pentru o femeie, nici nu pot sa-mi imaginez cum se simt aceste femei.....
    sa ne rugam şi sa nu pierdem speranta. Allah şie ce este mai bine pentru noi.
    Sus In jos
    http://mdfemeimusulmane.forumers.ro
    Noor İslam
    Admin
    Admin

MesajSubiect: Re: TRATAMENT PTR INFERTILITATE oare e impotriva lui Allah daca urmez acest tratament?   Mar Oct 12, 2010 7:18 pm

Nu este haram, atat timp cat femeia foloseste lichidul seminal al sotului ei si nu o banca de sperma.
    Eu fac tratament de cativa ani, şi pana acum ınca nu am luat rezultate, şi noua ni sa propus fertilizare in vitro, saptamana viitoare vom ıncepe İnshAllah...
    Sus In jos
    Selma Nuran
    ~ Bronz Member ~
    ~ Bronz Member ~

Stare de spirit ok

MesajSubiect: Re: TRATAMENT PTR INFERTILITATE oare e impotriva lui Allah daca urmez acest tratament?   Sam Oct 16, 2010 5:48 pm

Sorry eu am spus o informatie pe care am auzit-o, nu am afirmat ca e corecta..
    Pina la urma Allah nea dat voie sa ne dezvoltam şi sa ajungem la aşa un nivel cu medicina...
    İnşallah sa reuşiti, şi sa fiti sanatoşi, Allah sa va ajute şi sa faca ce e mai bine pentru voi.
    La telenovela 'İubire şi onoare' am auzit ca daca sotul are problema şi lichidul sau seminal nu poate fecunda ovule, atunci se poate lua din familie!????????????
    Şi inca am mai auzit ca se permite aşa cum spui tu ca sa fie de la sot şi de la sotie, dar chıar sı ın aces caz, pına la recurgerea la acest tratament este nevoıe de ınplını anumıte conditii, dar nu stıu care sunt.....
    Sus In jos
    Noor İslam
    Admin
    Admin

MesajSubiect: Re: TRATAMENT PTR INFERTILITATE oare e impotriva lui Allah daca urmez acest tratament?   Mier Oct 20, 2010 11:04 pm

Nu se poate lua din membrii familiei, doar de la sotul sau...ATAT...
    Sus In jos
    Noor İslam
    Admin
    Admin

MesajSubiect: Re: TRATAMENT PTR INFERTILITATE oare e impotriva lui Allah daca urmez acest tratament?   Mier Oct 20, 2010 11:07 pm

Maine İnshallah şi eu ıncep tratamentul "fertilizare in vitro", va rog sa faceti Du'a şi pentru mine...
    Sus In jos
    ionela
    ~ Silver Member ~
    ~ Silver Member ~

Data de inscriere : 06/07/2010
    Varsta : 33
    Localizare Tulcea

MesajSubiect: Re: TRATAMENT PTR INFERTILITATE oare e impotriva lui Allah daca urmez acest tratament?   Joi Oct 21, 2010 6:30 pm

Sa te ajute Bunul Allah si sa te binecuvanteze . Cu siguranta ca ne vom gandi la tine si ne vom ruga pentru tine
    Sus In jos
    Mariam
    ~ Novice Member ~
    ~ Novice Member ~

Reputatie : 6
    Data de inscriere : 12/05/2010
    Varsta : 30
    Localizare Romania
    Stare de spirit Alhamdoulilah fericita

MesajSubiect: Re: TRATAMENT PTR INFERTILITATE oare e impotriva lui Allah daca urmez acest tratament?   Lun Noi 15, 2010 11:01 pm

Fertilizarea in vitro nu este haram in conditiile spuse de surioarele noastre. Eu cu infiatul am intrebari ca stiam ca e haram...
    Surioara Meryem vom face dua pentru tine si fie ca Allah subana wa tala sa itit daruiasca un copilas cat de curannd inshallah1 Asteptam vestea ce buna...
    Sus In jos
    Selma Nuran
    ~ Bronz Member ~
    ~ Bronz Member ~

Stare de spirit ok

MesajSubiect: Re: TRATAMENT PTR INFERTILITATE oare e impotriva lui Allah daca urmez acest tratament?   Mier Noi 17, 2010 8:26 pm

Selam aleycum.
    İnfiatul copiilor orfani nu este haram, invers este un lucru foarte apreciat de Profetul Nostru Hz. Muhammed (s.a.v) care spunea ca toti copii orfani sunt copii lui şi sa avem grija de ei!!!
    Sus In jos
    Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: TRATAMENT PTR INFERTILITATE oare e impotriva lui Allah daca urmez acest tratament?   

Sus In jos

TRATAMENT PTR INFERTILITATE oare e impotriva lui Allah daca urmez acest tratament?
    Sus 
    Pagina 1 din 1
     Subiecte similare
    -
    » Cum fac o categorie cu 2 subforumuri pe acelasi rand (ca pe acest forum)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    IslamRO :: RELIGIA ISLAM :: ÎNTREBĂRİ Şİ RĂSPUNSURİ DESPRE İSLAM-
    Mergi direct la: