IslamRO

Bine aţi re-venit !
Toate femeile sunt binevenite !
Pentru a accesa partea privată a forumului nostru, vă rugăm să vă
conectaţi dacă sunteţi deja membră sau să vă alăturaţi comunitaţii noastre
Vă dorim şedere plăcută pe forum !

Acest forum este dedicat în totalitate femeilor !

AcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Bine aţi venit pe forumul İslamRO ! Ne bucurăm că aţi ales forumul nostru ! Acest forum este dedicat în totalitate femeilor ! Vă reamintim că puteţi accesa partea privată a forumului numai după ce vă veţi înregistra sau conecta ! Vă mulţumim şi vă dorim şedere plăcută !
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Subiecte similare

statistics counter
Ultimele subiecte
Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 64, Dum Mar 21, 2010 10:58 pm
Subiectele cele mai active
Joaca Fazanul
BİNE Aİ VENİT PE FORUMUL İSLAMRO
SPANZURATOAREA
Cine gaseşte rima ?
Fara DA sau NU
DUA PENTRU FIECARE ZI DIN LUNA RAMADAN
A SALAM ALEYKUM
cum ma pot converti
İDEE BUNA-İDEE REA
VRAJİ
Top postatori
Noor İslam (1689)

betti (349)

cristina mihaela (232)

ionela (212)

DANA H (206)

ilayda (145)

Noor Aala Noor (130)

Noor Zaynab Sameer (128)

Selma Nuran (127)

Aisha (82)

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Noor İslam

ilayda

Noor Zaynab Sameer

betti

Mariana (Maryam)

Selma Nuran

cristina mihaela

Amira3

floryna

Aisha

Subiectele cele mai vizionate
BİNE Aİ VENİT PE FORUMUL İSLAMRO
Propozitii cu cuvinte care incep cu aceeasi litera!
İMPORTANT: REGULAMENTUL FORUMULUİ
Joaca Fazanul
Copiii sai
SPANZURATOAREA
VRAJİ
Cine gaseşte rima ?
A SALAM ALEYKUM
Fara DA sau NU

Distribuiţi | 

Pot sa spun: "Nu mai vreau copii?"

In jos 
AutorMesaj
Noor İslam
Admin
Admin

Reputatie : 22
Data de inscriere : 07/12/2009
Stare de spirit Alhamdulillah

MesajSubiect: Pot sa spun: "Nu mai vreau copii?"    Dum Feb 13, 2011 8:55 pm

Pot sa spun: "Nu mai vreau copii?" - Sheikh Assim Alhakeem

YouTube
Sus In jos
DANA H
Moderator
Moderator

Reputatie : 4
Data de inscriere : 03/01/2011
Varsta : 36
Localizare ROMANIA BUCURESTI
Stare de spirit ALHAMDULILAH

MesajSubiect: Re: Pot sa spun: "Nu mai vreau copii?"    Lun Feb 14, 2011 12:29 pm

Masaalah , asa este

Sus In jos
DANA H
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Pot sa spun: "Nu mai vreau copii?"    Lun Feb 14, 2011 3:58 pm

EU AVAND 3 COPII ALHAMDULILAH , LUMEA DE PE AICI MA INTREABA : MAI FACI ? EU DAU DIN UMERI SI SPUN INSAALAH , EI AMI RASPUND CE AI INEBUNIT ? NU-TI AJUNG 3 ? EU LE RASPUND FOARTE PASIV DACA ALLAH IMI V-A MAI TRIMITE SUNT BINE VENITI .
Sus In jos
Noor İslam
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Pot sa spun: "Nu mai vreau copii?"    Lun Feb 14, 2011 4:52 pm

Alhamdulillah !Aşa este, tot ceea ce ne trimite Allah Subhanu Wa Ta'Ala este binevenit.
Sus In jos
betti
~ Gold Member ~
~ Gold Member ~

Reputatie : 8
Data de inscriere : 14/12/2009
Varsta : 44
Localizare Romania
Stare de spirit superfericita

MesajSubiect: Re: Pot sa spun: "Nu mai vreau copii?"    Lun Feb 14, 2011 5:37 pm

DANA H a scris:
EU AVAND 3 COPII ALHAMDULILAH , LUMEA DE PE AICI MA INTREABA : MAI FACI ? EU DAU DIN UMERI SI SPUN INSAALAH , EI AMI RASPUND CE AI INEBUNIT ? NU-TI AJUNG 3 ? EU LE RASPUND FOARTE PASIV DACA ALLAH IMI V-A MAI TRIMITE SUNT BINE VENITI .
Bine spus,daca Dumnezeu,Atotputernic o sa iti mai trimita pentru ca asta e voia Lui,atunci o sa iti mai dea si altii!Trebuie sa acceptam tot ce ne este scris in destin.
Sus In jos
~gabi~
~ Novice Member ~
~ Novice Member ~

Data de inscriere : 27/02/2011
Varsta : 45
Localizare Rafah-Palestina

MesajSubiect: Re: Pot sa spun: "Nu mai vreau copii?"    Mier Mar 02, 2011 5:05 pm

Salam aleikum wa rahmarullah wa barakatuh.

Jazak Allahu khairan, sora Meryem pentr clip.

Cu această problemă mă confrunt şi eu.
Alhamdulillah am 3 băieţi şi lumea aici mă tot întreabă: „Ce faci nu vine fetiţa?” Eu le răspund: ”Alhamdulillah pentru ce am şi Allah Preaînaltul să mă ajute ca pe ei să-i pot creşte şi educa cum trebuie..” Nu ştiu , eu simt, că probabil şi datorită vârstei şi a vieţii de aici nu aş fi în stare mai am un copil în condiţii optime. Allahu Alam

Sus In jos
Noor İslam
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Pot sa spun: "Nu mai vreau copii?"    Mier Mar 02, 2011 5:26 pm

Wa Aleykum Selamu Wa Rahmatullahi Wa Barakatuhu, Allah sa va binecuvanteze şi sa fie multumit de copii tai sora Gabi. Şi eu am o fetita de 8 anişori, fac tratament de 6 ani sa ıi aduc un fratior s-au o surioara, dar ınca Allah nu m-a binecuvantat cu un alt copil. Toti din ımprejur ştiind foarte bine ca nu pot ramane ınsarcinata, ma tot ınreaba: DE CE NU MAİ FACİ UNUL ? Alhamdulillah ca am o fetita, EL ŞTİE MAİ BİNE (pote aşa e mai bine pentru noi). Ma uit ın ımprejurul meu, unele surioare nu ışi doresc foarte multi copiii, unele vor şi nu au nici un copil. Tot ce ne da Allah este ıntotdeauna binevenit.
Sus In jos
~gabi~
~ Novice Member ~
~ Novice Member ~

MesajSubiect: Re: Pot sa spun: "Nu mai vreau copii?"    Mier Mar 02, 2011 5:37 pm

Ameen!

Aşa este, ai dreptate. Allah subhana wa ta’ala ştie cel mai bine ce este bine pentru noi.
Cu răbdare şi credinţă în suflet inshallah în curând se te poţi bucura de un al doilea copilaş sănătos!
Sus In jos
Noor İslam
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Pot sa spun: "Nu mai vreau copii?"    Mier Mar 02, 2011 5:41 pm

Ameen sora mea, İnshAllah !
Sus In jos
DANA H
Moderator
Moderator

MesajSubiect: Re: Pot sa spun: "Nu mai vreau copii?"    Joi Mar 03, 2011 12:38 pm

Sus In jos
cristina mihaela
~ Silver Member ~
~ Silver Member ~

Localizare rosiori de vede teleorman

MesajSubiect: Re: Pot sa spun: "Nu mai vreau copii?"    Joi Mar 03, 2011 1:34 pm

eu fac parte din o familie cu 9 copii , din pacate unul nu mai este printre noi de acum 8 luni, dar mai am 7 frati,
Sus In jos
~gabi~
~ Novice Member ~
~ Novice Member ~

MesajSubiect: Re: Pot sa spun: "Nu mai vreau copii?"    Joi Mar 03, 2011 4:13 pm

Salam aleikum wa rahmatullah wa barakatuh

Mashallah, foarte frumos! Allah subhana wa ta'ala să vă ţină mereu aproape sufleteşte şi în iubire.
Felicitări părinţilor tăi!

Sus In jos
ionela
~ Silver Member ~
~ Silver Member ~

Reputatie : 3
Data de inscriere : 06/07/2010
Varsta : 33
Localizare Tulcea

MesajSubiect: Re: Pot sa spun: "Nu mai vreau copii?"    Joi Mar 17, 2011 3:28 pm

MashAllah dragi surori va preciez pentr-u gandirea pe care o aveti dar eu am o alta parere.Eu una personal nu m-as mai incumeta sa fac un copil pana ce nu-i acord conditii decente si un viitor sigur primului copil.Eu consider ca decat sa fac 10 copii si sa nu am ce sa le pun pe masa mai degraba unul.Adevarul este ca conditiile de trai in romania nu ne permit acest lucru. Statul roman nu suntine natalitatea si nici nu sprijina mamicile plus ca aici nu ai siguranta zilei de maine.Va spun cu mana pe inima desi am un copil si este autist statul roman nu ma sprijina deloc in terapiile copilului meu ajungand la cateva costuri exorbitante. Ei cum sa imi permit eu sa ma gandesc la al doilea cand stiu ca nu am asigurat viitorul primului. InshAllah pe viitor sa prindem vremuri mai bune. Daca s-ar schimba un pic lucrurile in tara poate ca as avea si eu aceeasi gandire. Dar pentr-u moment situatia nu ne-o permite
Sus In jos
Danina_
~ Novice Member ~
~ Novice Member ~

Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/04/2011
Localizare Viena
Stare de spirit Pe ganduri

MesajSubiect: Re: Pot sa spun: "Nu mai vreau copii?"    Dum Apr 03, 2011 1:16 pm

ionela a scris:
MashAllah dragi surori va preciez pentr-u gandirea pe care o aveti dar eu am o alta parere.Eu una personal nu m-as mai incumeta sa fac un copil pana ce nu-i acord conditii decente si un viitor sigur primului copil.Eu consider ca decat sa fac 10 copii si sa nu am ce sa le pun pe masa mai degraba unul.Adevarul este ca conditiile de trai in romania nu ne permit acest lucru. Statul roman nu suntine natalitatea si nici nu sprijina mamicile plus ca aici nu ai siguranta zilei de maine.Va spun cu mana pe inima desi am un copil si este autist statul roman nu ma sprijina deloc in terapiile copilului meu ajungand la cateva costuri exorbitante. Ei cum sa imi permit eu sa ma gandesc la al doilea cand stiu ca nu am asigurat viitorul primului. InshAllah pe viitor sa prindem vremuri mai bune. Daca s-ar schimba un pic lucrurile in tara poate ca as avea si eu aceeasi gandire. Dar pentr-u moment situatia nu ne-o permite
Buna ziua Ionela,
Nu esti singura care gandeste asa.Trebuie sa mentionez doua lucruri de la inceput:
-nu sunt convertita dar imi doresc acest lucru
-inca nu am copii
Daca ar fi dupa inima mea as face cat de multi se poate( o gradinita spun eu mereu) dar din pacate traim intr-o generatie cand fiecare trebuie sa-si asigure singur painea,fara sa astepte sau spere ajutor sau sustinere de la familie sau prieteni,de aceea cred ca m-as limita doar la unul maxim doi copii.
Eu va spun sincer ca mi s-ar rupe sufletul daca nu as putea sa le ofer copiilor mei ceea ce isi doresc.De aceea voi incerca sa influentez aceasta tema( a copiilor).
Ce nu stiu eu exact,e: ce spune islamul despre metodele contraceptive?
Danina
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Pot sa spun: "Nu mai vreau copii?"    

Sus In jos

Pot sa spun: "Nu mai vreau copii?"
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» la multi ani otilica

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum